Liceum jest częścią Zespołu Szkół Da Vinci w Poznaniu, w skład którego wchodzą także:

• Przedszkole,

• Szkoła Podstawowa,

• Gimnazjum Akademickie.

Zespół został założony w 2009 roku. Liceum swoją działalność prowadzi od roku i jest wpisane do rejestru Wydziału Oświaty Miasta Poznania pod numerem 59/2011.

Dyrektorem Zespołu Szkół Da Vinci jest Ewa Socha.

Zespół Szkół mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Golęcińskiej 9 w Poznaniu odbywają się zajęcia w Przedszkolu i klasach 1-6 Szkoły Podstawowej, natomiast przy ul. Kutrzeby 10 na zajęcia chodzą uczniowie akademickich klas 7-8 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Akademickiego. W obu lokalizacjach uczy się ponad 500 uczniów i pracuje ponad 100 nauczycieli.

Organizacja dnia

Lekcje w Liceum rozpoczynają się o godz. 8.10. Codziennie odbywają się cztery obowiązkowe moduły zajęciowe, rozdzielone przerwami. Harmonogram dnia wygląda następująco:

przerwa 10 minut

przerwa 20 minut

przerwa 40 minut (obiad)

przerwa 10 minut.

Od godziny 15.20 zaczynają się nieobowiązkowe, dodatkowe zajęcia, np. kółka, dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury i dyżury przedmiotowe.

Wyżywienie

Uczniowie mogą spożywać posiłki w Dada Cafe, który znajduje się na poziomie -1 budynku szkoły. Można tam zjeść pyszne kanapki, sałatki oraz dania obiadowe. Obiady są serwowane w formie szwedzkiego stołu. Uczniowie mogą wykupić miesięczny abonament lub zakupić posiłek w wybranym dniu. Dodatkowo na piętrze, na którym znajduje się siedziba szkoły, można kupić kanapki i koktajle w expressowym barku. Do dyspozycji uczniów pozostają także automaty serwujące przekąski i napoje.